Jak nie czytam, jak czytam

Utworzono dnia 28.05.2018, 16:01

08.06.2018 , 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach wspiera wszelkie inicjatywy czytelnictwa. W ramach akcji Jak nie czytam, jak czytam serdecznie zapraszamy do udziału 8 czerwca na próbę pobicia rekordu w masowym czytaniu książek w ramach akcji.

W tym roku po raz drugi Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach pobija rekord polegający na ułożeniu napisu z młodzieży przed Biblioteką: Wczytaj się.  Zapraszamy również nie tylko w tym dniu  do rozgoszczenia się w Czytelni Letniej lub przed Biblioteka na trawie i spędzenia choć godziny na swobodnym czytaniu.

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.czytamy.org.

Akcja jest odpowiedzią na słabe wskaźniki czytelnictwa w Polsce. Chcemy zamanifestować, że młodzi ludzie czytają. W zeszłorocznej edycji czytało ponad 430 tys. uczniów z całej Polski!