Utworzono dnia 18.05.2018, 11:14

06.06.2018 , 10:00

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie łączy"

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza do Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
Czytanie Łączy – to tegoroczne hasło przewodnie akcji, które zainspirowało nas do zaproszenia ludzi różnych kultur, którzy podzielą się z nami opowieściami o swoim kraju, kulturze i obyczajach w nim panujących, a także bajkami, których słuchali będąc dziećmi. Chcemy wykorzystać to piękne hasło do kształtowania postaw otwartości, tolerancji i szacunku względem drugiej osoby.

Od 4 do 8 czerwca uczniowie żorskich szkół będą uczestniczyć w zorganizowanych przez naszą bibliotekę spotkaniach z wyjątkowymi gośćmi.

4.06.2018,   Wolontariusze z Armenii, Ukrainy, Hiszpanii ,

5.06.2018,  Ugochukwu Ihemeje - Nigeria

6.06 2018,  Igor Kożanow - Kazachstan

7.06.2018,  Eunhye Kim - Korea

Liczymy, że spotkania na długo zapadną w pamięć uczestnikom i rozbudzą zainteresowanie nauką języków obcych, podróżami oraz poznawaniem innych kultur.