Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zajęcia z wolontariuszami. Dołącz!

Utworzono dnia 17.02.2017

[Aktualizacja harmonogramu 4.09.2017]
Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć prowadzonych przez naszych wolontariuszy. Zajęcia zaczynają się od 6.09.2017r. i odbywają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach na os. Pawlikowskiego PU-13. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Na zajęcia, przy których jest napis "ZAPISY" należy się wcześniej zapisać pod numerem telefonu 32 43 44 584 wew.26 lub e-mailem: promocja@mbpzory.pl (w treści prosimy wpisać na jakie zajęcia chcę się Państwo zapisać, swoje imię, nazwisko i numer kontaktowy).

(w celu powiększenia kliknij na harmonogram prawym przyciskiem myszy i wybierz "pokaż obraz")
 

 

ZAJĘCIA DLA DZIECI:

ROSYJSKIE ROZMÓWKI – podstawy j. rosyjskiego przekazywane przez zabawę i gry.

BUDUJEMY DOM – zajęcia techniczno-plastyczne, podczas których zbudujemy drewniany domek dla lalek z pełnym wyposażeniem (meble, dekoracje, itd.). Zajęcia przeznaczone dla wszystkich dzieci.

FREE ART! – zajęcia techniczno-plastyczne, wykorzystujące różne techniki. Na zajęciach stworzymy coś z niczego, nauczymy się tatuować henną, pleść warkocze, robić ręcznie przedmioty takie jak ramki na zdjęcia, puzzle i wiele innych.

PODRÓŻUJ Z DIMĄ – ciekawostki i fakty ze świata, podróże palcem po mapie, odkrywanie państw małych i dużych, geograficzne zagadki.

KLUB ZACZAROWANEGO OŁÓWKA – klub młodych artystów plastyków - zajęcia plastyczno-techniczne.

W POSZUKIWANIU PRZYGODY! – twórcze odkrywanie świata w formie zabawy, quizów, konkursów, oparte na tematyce poruszanej na zajęciach „Podróżuj z Dimą!”.

ORIGAMI – sztuka składania papieru, tradycyjne origami oraz składanie papieru.

RYSUJ W 3D – rysowanie przestrzenne z wykorzystaniem długopisów 3D.

ZATAŃCZ Z NAMI! – tańce, hulańce, wygibasy prowadzone przez Alisę i Marinę.

ZAGRAJ W PLANSZÓWKI Z DMITRYM – rozgrywki gier planszowych z Dmitrym.
 

ZAJĘCIA DLA MŁODZIEŻY 15+ I DOROSŁYCH.

ROSYJSKI POCZĄTKUJĄCY (A1) – zajęcia z podstaw języka rosyjskiego.

ORMIAŃSKI POCZĄTKUJĄCY (A1) – zajęcia z podstaw języka ormiańskiego.

HISZPAŃSKI A2 – kontynuacja zajęć z języka hiszpańskiego przeznaczona dla osób, które uczęszczały w poprzednim semestrze na hiszpański podstawowy.

ROSYJSKIE ROZMÓWKI – zajęcia z języka rosyjskiego dla wszystkich chętnych, chcących porozmawiać po rosyjsku. Warunkiem uczestnictwa jest znajomość j. rosyjskiego w stopniu komunikatywnym.

STUDIO TATUAŻU – malowanie tatuaży z henny.

METAMORFOZA RZECZY – przeobrażamy stare rzeczy w nowe. Znudził Ci się t-shirt, spódnica, kubek, ramka? Śledź tematy naszych zajęć i weź przedmioty, którym na danych zajęciach będziemy nadawać nowego, niepowtarzalnego klimatu.

SZTUKA SKŁADANIA PAPIERU – niekonwencjonalne origami. Znacznie bardziej zaawansowana sztuka składania papieru niż zwykłe origami, ale każdy sobie z nią poradzi.

ZRÓB SOBIE BIŻUTERIĘ – warsztaty tworzenia biżuterii… ze wszystkiego! Drewno, modelina, makaron, cokolwiek nam się nawinie.

WARSZTATY DREWNIARSKIE – warsztat rzeźbienia w drewnie. Ozdoby, rzeczy praktyczne, cokolwiek Ci jest potrzebne, przyjdź i wyrzeźb sobie.

HENNA – malowanie tatuaży z henny.

SPOTKANIE Z KULTURĄ I FILMEM – wieczory kulturalne, podczas których będziemy mieli możliwość obejrzenia filmów z kręgu kulturowego wolontariuszy, okraszone ciekawostkami, faktami z ich krajów.

CHATTING WITH TEA – klub filmowo – literacki w języku angielskim. Prowadzony przez lektora i native speakera języka angielskiego we współpracy z Tower School of English.