Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wystawa Hanny Wilczek i Alicji Kieczka "Stwórz swój świat"

Utworzono dnia 14.12.2018

Zapraszamy Państwa serdecznie na niezwykle zaskakującą i barwną wystawę kolażu „Stwórz swój świat” autorstwa Hanny Wilczek i Alicji Kieczka. Wernisaż wystawy odbędzie się 4 stycznia 2019 r. o godzinie 18:00 w Galerii Młodych. Wystawa będzie trwać do końca lutego.

Kolaż to mieszanka młodości, wolności i odrobiny zuchwałości, która smakuje najlepiej, kiedy nie traktuje się jej zbyt poważnie. Powstały z potrzeby burzenia zastałych porządków i ustalonych form, wymusza na tworzącym wyjście ze strefy komfortu i szukanie nowych rozwiązań. Tym, co wyróżnia tą technikę jest jej nieprzewidywalny charakter, który pozostawia niewiele miejsca na planowanie i przemyślane działania. Kolaż polega na łączeniu różnych gotowych elementów, materiałów, stylów. Tysiące odcieni rzeczywistości w humorystyczny, prowokacyjny, a czasem refleksyjny sposób zostaje ze sobą zestawionych tworząc nową jakość. Kolaż zawsze powstaje jako zbieg okoliczności, jest wynikiem nastroju, miejsca i czasu. Wyruszając z nim na przygodę należy zaufać intuicji i wsłuchać się w swój wewnętrzny głos. Rezultat zawsze będzie zaskoczeniem.

Na wystawie „Stwórz swój świat” są prezentowane kolaże wykonane w 2018 roku przez Alicję Kieczkę oraz Hannę Wilczek. Różnorodne, subiektywne obrazy, wybrane i zestawione przez autorki są próbą stworzenia własnego świata, formą komentarza wobec zastanej rzeczywistości. Rządzą się własnymi zasadami i choć każdy z nich posiada wewnętrzną logikę wyznaczoną przez zawarty w nich sens, pozostają niedopowiedziane i dają wiele miejsca na własną interpretację. Każdy kolaż to inny temat, inny świat.

Hanna Wilczek - absolwentka Wydziału Artystycznego, Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. W 2017 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom z rysunku oraz aneks z witrażu w pracowni dr hab. Katarzyny Pyki. Nauczycielka sztuki. Najczęściej tworzy prace o tematyce humanistycznej, poszukując i wyrażając niematerialne wartości w materialnej sztuce. Inspiruje się także naturą. Uprawia rysunek, witraż, oraz malarstwo sztalugowe. Brała udział w plenerach malarskich oraz wystawach zbiorowych m.in. I Śląski Przegląd Artystów Intuicyjnych, XVII Festiwal Sztuki Wysokiej, II Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda, Wystawa „Lekko/ciężko” w Muzeum im. Gustawa Morcinka w Skoczowie.

Alicja Kieczka - absolwentka filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jej kolaże były publikowane w międzynarodowych czasopismach i portalach poświęconych tematyce kolażu m.in. w hiszpańskim Labzine oraz kanadyjskim Kolaj Magazine. Od 2014 r. tworzy również dla artizan’u Gazeta Musi Się Ukazać. Więcej jej prac można znaleźć na instagramowym profilu @kola_cja.

Zapraszamy!

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30