Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"SKAZANIEC" - Spotkanie z Krzysztofem Spadło

Utworzono dnia 07.03.2018

21 marca br. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Spadło - autorem powieści "Skazaniec".
Wstęp wolny.

O książce:
Lato 1922 roku. Do Centralnego Więzienia we Wronkach trafia młody mężczyzna skazany na karę dożywocia. Zagubiony, samotny i bezbronny musi przetrwać w brutalnym miejscu gdzie oprócz służbowych regulaminów, istnieją również niepisane prawa i zasady. Świat zamknięty wewnątrz więziennych murów i aspekty jego codziennego życia, ukazane oczami bohatera, zabierają czytelnika w niezwykłą podróż. W tle przewijają się wydarzenia historyczne, które sprawiają, że opowieść pod każdym względem wydaje się być autentyczna...

Film krótkometrażowy pt. "SKAZANIEC" (film przeznaczony jest dla osób dorosłych)

Zapraszamy również do wypożyczeń - wszystkie tomy powieści dostępne są w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach.

Krzysztof Spadło zadebiutował na polskim rynku literackim w roku 2012 zbiorem opowiadań pt: "Marzyciele i pokutnicy". We wrześniu 2013 jako autor niezależny opublikował I tom powieści "Skazaniec" wydając w tym samym dniu książkę papierową, e-wydania na wszelkie możliwe nośniki, audiobooka oraz upublicznił film krótkometrażowy promujący rzeczoną powieść. W ogólnopolskim konkursie Ebook Roku 2013 powieść "Skazaniec" została uhonorowana laurem Najlepszy Self-Pub 2013.
Wrzesień 2013 - premiera I tomu powieści Skazaniec - "Na pohybel całemu światu!".
Październik 2014 - podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie ma miejsce premiera II tomu powieści Skazaniec - "Z bestią w sercu".
Lipiec 2015 - I i II tom powieści w "Rankingu Czytelników" plasuje się na liście empiku "100 książek, które warto przeczytać".
Wrzesień 2015 - premiera III tomu powieści Skazaniec - "Za garść srebrników".
Wrzesień 2016 - premiera IV tomu powieści Skazaniec - "Czapki z głów!".
Czerwiec 2017 premiera V tomu powieści Skazaniec - "Zawsze mnie kochaj".
Listopad 2017 premiera VI tomu powieści Skazaniec - "Liczba Życia".Materiały pochodzą ze strony: skazaniec.com